دانشگاه فرهنگیان

پردیس شهید صدوقی کرمانشاه

جلسه توجیهی سفر عتبات عالیات دانشگاهیان ویژه دانشجویان پردیس شهید صدوقی

 

جلسه توجیهی سفر عتبات عالیات دانشگاهیان ویژه دانشجویان پردیس شهید صدوقی با حضور روحانی و مدیر کاروان شنبه 7بهمن ماه سال جاری به همت نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه برگزار گردید .

در این جلسه پس از قرائت قرآن و پخش کلیپ کوتاهی با موضوع عتبات دانشگاهیان  حجت الاسلام و المسلمین صاحب الامری مسئول محترم نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان و روحانی کاروان و مدیر کاروان  اقای سهرابیان نکاتی را پیرامون مسائل مرتبط با سفر بیان نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین صاحب الامری با ذکر این نکته که سفر کربلا فصل جدیدی درزندگی است به جایگاه زائران امام حسین علیه السلام در قیامت اشاره کرده و گفت : سفر کربلا فصل جدیدی در زندگی است که رفتن به این زیارت آرزوی بسیاری از افراد است و باید قدر این سفر و لحظات آن را دانست .

وی در ادامه به تشریح حدیثی  از امام صادق علیه السلام در باب فواید زیارت سیدالشهدا علیه السلام  پرداخت  و ذیل حدیث وسعت و گشایش در کارها ،طولانی و بابرکت شدن عمر ،کفایت در مهمات زندگی ،حفظ شدن از بلایای طبیعی و ...را از برکات زیات  حضرت  اباعبدالله الحسین بیان کرد .

در ادامه مدیر کاروان به بیان مطالبی از جمله نحوه رفت و برگشت ،هتل های اسکان زائران ،وسایل مورد نیاز سفر و ..پرداخت .

گفتنی است این کاروان دوشنبه 9بهمن بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در پردیس شهید صدوقی دانشگاه فرهنگیان حرکت میکنند و در طول این سفر معنوی به  زیارت کربلا، نجف، کاظمین  و سامرا مشرف میشوند .


| شناسه مطلب: 97461

تعداد بازدید: 280 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران